Νοημοσύνη δεδομένων Πλάτωνα.
Κάθετη Αναζήτηση & Αι.

Η FURIA εξαλείφει τους Outsiders, προχωρά στον αποφασιστικό αγώνα του Roobet Cup Group D

Ημερομηνία:

FURIA επιβίωσε για να αγωνιστεί άλλη μια μέρα στο Roobet Cup μετά την ήττα Outsiders σε σερί 2-0 που έχει βάλει Ντζάμι «⁠Jame⁠» Ali και εταιρεία εκτός διεκδίκησης στο διαδικτυακό τουρνουά αξίας $250,000.

Οι Βραζιλιάνοι, που έμειναν άναυδοι στον πρώτο γύρο του play by 9z, θα έχει την ευκαιρία να εκδικηθεί την ομάδα της Νότιας Αμερικής την Κυριακή μετά Φράνκο “Gdgt⁠” Γκαρσία και η εταιρεία στάλθηκαν στον αποφασιστικό αγώνα του Ομίλου Δ από Andrey «⁠Jerry⁠» Μεκρυάκοφ'S forZe.

Οι artT, saffee και yuurih ήταν οι τρεις κορυφαίοι παίκτες της σειράς

Ο αγώνας μεταξύ FURIA και Outsiders ξεκίνησε με Ανδρέας «⁠ArT⁠» Πιοβεζάν και η εταιρεία δείχνει να είναι πολύ πιο σε φόρμα στην επιλογή του χάρτη των αντιπάλων τους για το Inferno, όπου κατάφεραν να διατηρήσουν την ψυχραιμία τους και να χτυπήσουν διψήφια νούμερα στο ημίχρονο ως CT παρά την πρώιμη πίεση από τη ρωσική ομάδα που έκανε μεγάλη οικονομική ζημιά στο κοντινό πιστόλι αγοράζει.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ πιο μονόπλευρο, με τους Βραζιλιάνους να κερδίζουν έξι στους επτά γύρους για να σφραγίσουν τη συμφωνία με 16-6, πηγαίνοντας στην επιλογή τους με πολύ πραγματικές πιθανότητες να κλείσουν τη σειρά σε μόλις δύο χάρτες.

Φάνηκε ότι Outsiders είχε ξυπνήσει στο Vertigo, όπου κέρδισαν πέντε γύρους στη σειρά έξω από την πύλη, αλλά FURIA χτύπησε το δεξί μπακ με πέντε δικούς τους προτού καν προηγηθεί στο ημίχρονο στην επιθετική πλευρά, 8-7.

Έχοντας κερδίσει τον δεύτερο γύρο πιστολιού και με Rafael «Affsaffee⁠» Κόστος, Γιούρι «⁠Yuurih⁠» Σάντος και τέχνη σε πλήρη ισχύ, η ομάδα της Βραζιλίας έφτασε στη νίκη, δίνοντας μόλις τρεις γύρους καθ' οδόν για το τελικό σκορ 16-10 για να εξασφαλίσει μια θέση στα πλέι οφ.