Νοημοσύνη δεδομένων Πλάτωνα.
Κάθετη Αναζήτηση & Αι.

Το Eternal Fire εξαλείφει το Imperial από το Roobet Cup

Ημερομηνία:

Imperial έχουν σταλεί βαλίτσες από το Roobet Cup αφού έπεσαν σε Αιώνια φωτιά στον προκριματικό αγώνα του Ομίλου Γ, με την τουρκική ομάδα να βγαίνει στην κορυφή μιας σκληρής σειράς τριών χαρτών για να πάρει τη νίκη.

Η βραζιλιάνικη ομάδα φαινόταν να έχει τον σταθερό έλεγχο στην αρχή της σειράς, καθώς εξασφάλισε μια μονόπλευρη νίκη στο Nuke για να ανέβει με 1-0, και μάλιστα κράτησε ένα ισχυρό προβάδισμα 9-2 έναντι της Mirage για να βάλει μόνο μια χούφτα γύρους από την εξασφάλιση της νίκης. Ωστόσο, Αιώνια φωτιά κατάφεραν να αντεπεξέλθουν στην παράταση και κέρδισαν ελάχιστα τη νίκη πριν έρθουν στην κορυφή του αποφασιστικού Vertigo, διατηρώντας τους εαυτούς τους στο τουρνουά και δημιουργώντας έναν καθοριστικό αγώνα εναντίον ΜΟΥΖ για μια θέση στα πλέι οφ την Κυριακή στις 19:00 .

Οι ΞΑΝΤΑΡΕΣ και η παρέα θα παλέψουν με το MOUZ για μια θέση στα πλέι οφ

Τα πράγματα ξεκίνησαν σχετικά ανώδυνα Αιώνια φωτιά στην επιλογή τους του Nuke, μια νίκη σε γύρο πιστολιού και επακόλουθες μετατροπές έναντι ενός force-buy και anti-eco που τους βοηθούν να προηγηθούν με 3-0 στην πλευρά T. Από εκεί όμως, Imperial τοποθέτησε μια ισχυρή άμυνα, τρεις γύρους πολλαπλών σκοτών στη σειρά από Λίνκολν “fnx” Lau βοηθώντας την ομάδα του να διεκδικήσει σταθερό έλεγχο καθώς δεν άφησε σχεδόν κανένα περιθώριο στην τουρκική ομάδα να κερδίσει έδαφος καθοδόν για το σκορ 10-5 στην ανάπαυλα.

Ρικάρντο «⁠Boltz⁠» Πρασς ξεκίνησε ImperialΕπιθετική προσπάθεια του καθώς απέκλεισε τρεις παίκτες για να κρατήσει την ομάδα του στο προβάδισμα. Αιώνια φωτιάΟι καλύτερες προσπάθειες του για να αντεπιτεθούν στον χάρτη τους βοήθησαν να προσθέσουν δύο γύρους στον απολογισμό τους, αλλά το έλλειμμα γρήγορα αποδείχτηκε πολύ απότομο για να ξεπεραστεί με όλα τα Imperial εμφανίστηκαν στον διακομιστή καθώς κέρδισαν τη νίκη με 16-7.

Imperial έφερε αυτή την ορμή στο Mirage, τρέχοντας με προβάδισμα 8-1 στην επίθεση ως Αιώνια φωτιά έμειναν να δείχνουν εντελώς παράξενα. Ένας άσος από δωρεάν «Oxwoxic⁠» Έκερ και τριπλό σκοτώνει γύρο από Ο κ Grant "AlyCalyx⁠" Arkın αποδείχτηκε το κλειδί για να κρατήσει την ομάδα τους στο τρέξιμο καθώς τελικά επέστρεψε στο ταμπλό, καταφέρνοντας να φτάσει σε τρεις γύρους από τους Βραζιλιάνους μέχρι το ημίχρονο πριν κλείσει περαιτέρω αυτό το χάσμα με έναν γύρο πιστολιού και την επακόλουθη νίκη anti-eco. Τέσσερα στη σειρά είχαν Imperial ξεκινώντας μια πορεία προς τη γραμμή τερματισμού καθώς ανέβηκαν στους 13 γύρους, αλλά Αιώνια φωτιά δεν αρκέστηκαν να κυλήσουν και να παραχωρήσουν.

Ακολούθησε αγώνας μέχρι την παράταση Ισμαήλκαν «ANTXANTARES⁠» Ντόρκαρντς και Ömer «⁠ImoRR⁠» Καρατάς συγκέντρωσε μια χούφτα γύρους πολλαπλών σκοτών σε μια προσπάθεια να παραμείνει στη σειρά, αλλά παρέμεινε μια σφιχτή υπόθεση καθώς Imperial αρνήθηκε επίσης να αφήσει τον χάρτη να πάει χωρίς μάχη. Χρειάστηκε να περάσουν τριπλάσια παράταση για να λυθεί η κατάσταση καθώς η τουρκική ομάδα έδωσε τελικά ένα τέλος στο μπρος-πίσω, αποψιλώνοντας το σκορ της σειράς και αναγκάζοντας έναν κριτή του Vertigo να καθορίσει ποιος θα έστελνε βαλίτσες.

ΞΑΝΤΑΡΕΣ και η παρέα κράτησε το μομέντουμ στην αρχή του Vertigo, ανεβαίνοντας 4-1 πριν Imperial ήρθε με μια απάντηση, κερδίζοντας οκτώ από τους επόμενους εννέα γύρους για να κερδίσει το πάνω χέρι. Ήταν άλλο ένα έλλειμμα 6-9 αυτό Αιώνια φωτιά έμειναν αντιμέτωποι καθώς αντάλλαξαν πλευρές, αλλά αυτό το χάσμα έκλεισε γρήγορα μετά τη νίκη με πιστόλι τους βοήθησε να διατηρήσουν τον έλεγχο. Από εκεί, Imperial δυσκολεύτηκε να ξεπεράσει τις άμυνες της Τουρκίας, συγκεντρώνοντας τέσσερις γύρους για να κρατήσει το σκορ κοντά, αλλά τελικά αποδείχτηκε ανίκανος να σταματήσει Αιώνια φωτιάτης ορμής ως imoRR έκλεισε τα πράγματα με ένα quad kill για να εξασφαλίσει τη νίκη, 16-13.